Duyuru Detay

TURQUA-2018'in ardından...

May 08, 2018
Değerli katılımcı,
 
TURQUA-2018'e katılarak göstermiş olduğunuz ilgi ve destekten ötürü teşekkürlerimizi sunarız. 
 
Dört gün süren toplantımızda yerbilimleri ile ilgili çeşitli konularda 2'si davetli olmak üzere toplam 15 oturumda 108 adet bildiri sunulmuştur. Toplam katılımcı sayısı ise 500'ü geçmiştir. 
 
PANEL: Altı panelistten oluşan "Son buzul çağından günümüze Anadolu'da doğa ve insan" başlıklı bir panel düzenlenmiştir. 
 
ATÖLYE: "İnsansız hava araçları ile yerbilimleri" başlıklı uygulamalı atölye çalışması düzenlenmiş, atölye kapsamında bir adet kitap hazırlanmıştır. Atölyeye toplam 135 kişi katılmıştır.
 
TEKNİK GEZİ: "İznik gölü ve çevresine" günübirlik bir gezi düzenlenmiştir.
 
FOTOĞRAF SERGİSİ: Fotoğraf sanatçısı Hamdi Mengi tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan "Türkiye'nin mağaraları" temalı bir fotoğraf sergisi düzenlenmiştir.
 
Bildiri özleri kitapçığı online olarak yayınlanmıştır. Bildiri özleri kitapçığının güncellenmiş en son versiyonuna http://www.eies.itu.edu.tr/turqua/bi-ldi-ri-özleri-ki-tabi adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Ayrıca sempozyum sırasında çekilen fotoğraflardan bazıları web sitemizde sizlerle paylaşılmıştır. http://www.eies.itu.edu.tr/turqua/2018-turqua-ardindan adresinden fotoğraflara ulaşabilirsiniz.
 
Sizleri bundan sonraki yıllarda yapılacak toplantılara da şimdiden davet eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 
Saygılarımla.
 
Düzenleme Kurulu adına
Doç. Dr. M. Akif Sarıkaya