Duyuru Detay

2019-2020 Bahar Yarıyılı Lisansüstü Programlara Yatay Geçiş

Ara 03, 2019 Üniversitemiz Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü de dahil olmak üzere, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı bahar döneminde Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Yatay Geçiş ile öğrenci alımı yapacaktır.

Önkayıt Tarihleri: 20 Kasım 2019-28 Ocak 2020 (saat 17:00'ye kadar)

Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü Yatay Geçiş Kontenjan ve Ön Koşulları

Program Yatay Geçiş Kontenjanları Ön Koşullar
 Jeodinamik (DR)  10
ALES Sayısal Puanı minimum 55 olmalıdır (eski sistem GRE Quantitative minimum 610,yeni sistem GRE Quantitative minimum 149). Yüksek Lisans ortalaması minimum 3.0 /4.0 (76.66/100) olmalıdır.
 Jeodinamik (YL)  15 ALES Sayısal Puanı minimum 55 olmalıdır (eski sistem GRE Quantitative minimum 610,yeni sistem GRE Quantitative minimum 149). 
Yer Sistemi Bilimleri (DR)  10 ALES Sayısal Puanı minimum 55 olmalıdır (eski sistem GRE Quantitative minimum 610,yeni sistem GRE Quantitative minimum 149). Yüksek Lisans ortalaması minimum 3.0 /4.0 (76.66/100) olmalıdır.
Yer Sistemi Bilimleri (YL)  15 ALES Sayısal Puanı minimum 55 olmalıdır (eski sistem GRE Quantitative minimum 610,yeni sistem GRE Quantitative minimum 149). 


Gerekli Belgeler;

1) Bağlı bulunduğu Yüksek Lisans Programında en az 1 yarıyıl okuduğunu ve ağırlıklı ortalamanın en az 3.00 olduğunu gösterir not dökümünün aslı ibraz edilmek şartıyla fotokopisi

2) Bağlı bulunduğu Doktora/Sanatta Yeterlilik programında en az 1 yarıyılını tamamlamış ve ağırlıklı ortalamanın en az 3.25 olduğunu gösterir not dökümünün aslı ibraz edilmek şartıyla fotokopisi

3) Mezun olduğu tüm Yüksek Öğretim Kurumlarından alınmış olan dersleri ve notları gösterir belgelerin aslı ibraz edilmek şartıyla fotokopisi.

4) Okuduğu / mezun olduğu kurumdaki disiplin durumunu gösterir belge

5) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sınav sonuç belgesi (ALES belgesi aslı ibraz edilmek şartıyla fotokopisi). Tüm öğrenciler için GRE sonuç belgesi de kabul edilebilir. (aslı ibraz edilmek şartıyla fotokopisi). Bu belgelerin geçerlilik süresi 5 yıldır.

6) İki referans mektubu. (Bunlardan en az biri öğrencinin beraber çalıştığı öğretim üyelerinden birisi tarafından yazılmış olmalıdır.)

7) İngilizce yeterliliğini gösterir ve İTÜ Senatosu tarafından kabul edileceği belirtilmiş belgelerden biri (aslı ibraz edilmek şartıyla fotokopisi). Geçerli İngilizce sınavlar ve minimum puanlar için tıklayınız.

Önemli Not: Yatay geçiş başvurusu onaylanan öğrenci Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bizzat başvurarak kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirmelidir. Aksi durumda yatay geçiş hakkından vazgeçmiş kabul edilir.

Hızlı linkler;
- Önkayıt
Lisansüstü Yatay Geçiş Duyurusu ve İstenen Belgeler
Lisansüstü Yatay Geçiş Kontenjanları
Lisansüstü Yatay Geçiş Ön Koşullar

Üniversitemizdeki bütün programlarımızın kabul koşulu, kontenjan ve diğer başvuru bilgilerine erişmek için tıklayınız.