Duyuru Detay

201 no'lu Ortak Kullanım Öğrenci Odasınında masa tahsisi başvuruları hk.

Oca 18, 2020
Yeni binamıza yerleşme işlemleri devam ederken, giriş kattaki 201 no'lu Ortak Kullanım Öğrenci Odasını kullanacak öğrenci arkadaşlarımız için yerleştirme planlanmaktadır.

Bu kapsamda masa tahsisleri talepleri danışman hocalar tarafından yapılacaktır. Danışmanı olduğunuz öğrencilerden orada masa tahsisi istediklerinizi ÖğrenciÇalışmaMasasıTalepFormu doldurarak en geç 20 Ocak Pazartesi gününe kadar kadar enstitü sekreterliğine teslim edilmesi gerekmektedir.
 
Masa tahsisinde, doktora öğrencileri başta olmak üzere, projelerde çalışan öğrencilere öncelik verecek şekilde bir puanlama sistemi yapılmıştır.

Masa tahsisleri birer yıllık olacak; her yıl yenilenecektir.ORTAK KULLANIM ÖĞRENCİ ODASI KURALLARI

 

Yeni AYBE binasında size tahsis edilen Giriş kat 201 no’lu odada verimli ve sağlıklı bir akademik ortamın oluşturulması için aşağıdaki kurallara herkesin uyması gerekmektedir.

 

1) Çalışma masaları sizlerin ihtiyacı üzerine tahsis edilmiştir. Başka birisine ait bir masayı kullanmayınız; masanızı başkasının kullanımına vermeyiniz. Oturma planı oda içerisindeki panolarda asılıdır.

 

2) Ortak çalışma kuraları gereği, başkalarını rahatsız edici hal ve hareketlerden kaçınınız. Yüksek sesle konuşmayınız, odada misafir kabul etmeyiniz.

 

3) Çalışma masanızı, çekmece ve diğer dolapları lütfen temiz tutunuz. Açıkta yiyecek, içecek, temizlenmemiş çay-kahve bardakları bırakmayınız. Mutfak kullanım kurallarına uyunuz.

 

4) Akşamları veya hafta sonları çalışma masalarını kullanacaksanız mutlaka girişteki güvenliğe ve bir arkadaşınıza haber veriniz.

 

5) İş yeri sağlığı ve güvenliği eğitimi almadıysanız, lütfen http://isgb.itu.edu.tr/online-kayit/ogrenciler  adresinden online kayıt olup eğitim sertifikanızı en kısa sürede enstitü sekreterliğine teslim ediniz.

 

6) Durumunuzda bir değişiklik olduğu zaman (örneğin, mezuniyet, projeden ayrılma, bursun kesilmesi, dört aydan fazla yurtdışı ziyareti, ya da artık masaya ihtiyaç duymama gibi) enstitüye 10 gün içinde haber veriniz. 

 

7) Enstitümüzde masa talep ettiği halde, kısıtlı nedenlerden dolayı henüz masa tahsis edemediğimiz diğer öğrencileri de göz önünde bulundurarak, odalar zaman zaman kontrol edilmektedir. Sizlere tahsis edilen masaları düzenli kullanmadığınız tespit edildiği takdirde yedek listedeki diğer öğrencilere devredileceğini tekrar hatırlatmak isteriz.

 

8) Masa tahsisi için aşağıdaki puanlama sistemi kullanılacaktır. Puan eşitliği durumunda sırasıyla, proje/burs bitiş tarihi, SCI makale sayısı, danışman kontenjanı göz önüne alınacaktır. Eşitliğin devam etmesi durumunda kadın öğrencilere öncelik verilecektir.


9) Puanlama sistemindeki son soru 2020 yılı için geçerli değildir.

 

ODA KULLANIMI İÇİN PUANLAMA SİSTEMİ:

 

PUAN

Doktora öğrencisi (Tez aşamasında)

3P

Doktora öğrencisi (Ders aşamasında)

2P

Yüksek lisans öğrencisi

1P

 

PROJE / BURS BİLGİLERİ

PUAN

Yurtdışı projesi (AB, diğer)

5P

TÜBİTAK/YÖK bursiyeri

4P

BAP projeleri

2P

Diğer proje ve burslar

1P

 

Son bir yıl içinde masa kullandı mı?

PUAN

Evet

-1P

Hayır

+1P

 

TOPLAM PUAN: ______