Duyuru Detay

Eski Öğrencimiz AGU Kapsamında "Outstanding Student Presentation Award" Kazandı

Şub 05, 2020 Şu an Toronto Üniversitesi, Yer Bilimleri Bölümünde Doktora Adayı olarak eğitimine devam eden ve öğretim üyelerimizden Oğuz 'un eş danışmanlığını yaptığı eski öğrencimiz Erkan Gün, AGU Fall Meeting, "Outstanding Student Presentation" Ödülü'ne layık görüldü.

Bu sene 100. yılını kutlayan American Geophysical Union (AGU) tarafından her yıl düzenlenen AGU Fall Meeting, en son 9-13 Aralık 2019 tarihleri arasında San Francisco, ABD’de gerçekleştirildi.

"Outstanding Student Presentation Award", AGU kapsamında, konferansa ve yarışmaya katılmak isteyen öğrencilere 3 hakem tarafından, hakem olduklarını belirtmeden size sordukları sorulara nasıl cevap verdiğiniz, konuya hakimiyetiniz, çalışmanızın içeriği ve özgünlüğü gibi konularda notlar vermesi ve daha sonra bu 3 hakemin notlarının ortalaması alınarak tespit ediliyor. Yapılan değerlendirme sonucunda kendi alanlarında en yüksek puanı alan öğrenciler bu ödüle hak kazanıyor. Ödül, akademisyen aday öğrenciler için konusunda uzman bilim insanları tarafından değerlendirilme sonucunda verildiğinden hem onur verici hem de ilerideki çalışmalar için teşvik edici bir nitelik taşıyor.

Posterin konusu, mikro-kıta ve okyanusal platoların yitim zonlarına doğru yol alırken, üzerleyen levha ile çarpışmaları ya da yitim zonlarına dalmaları öncesinde geçirdikleri tektonik süreçler üzerineydi.

Posterin başlığı; “Journey to Subduction Zones: Microcontinents vs Oceanic Plateaus”
Postere konu olan şekiller şu an bilimsel bir dergide yayınlanmak üzere değerlendirme aşamasında. 
Çalışmanın özetine şu linkten ulaşabilirsiniz.

Öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.